Kuidas loomaaia külastusest sünnib raamat?

Veel üks tore idee praktiliseks tööks.

Tegemist on koostöö näidisest bioloogia- ja inglise keele õpetajate vahel. Sonja ja Maja Vič Gimnazijast jagasid minuga oma kogemust projektipõhisest õppest. Üks on ideede generaator, teine on keel. Mõlemad meelitavad õpilased oma entusiasmiga ja panevad tööle ning võidavad autasusid ja osalevad oma õpilastega rahvusvahelistel projektikonkurssidel.

Kohtumine toimus bioloogiaõpetaja Sonja “residentsis” varahommikul enne tunde. Kolm õpilast tutvustasid oma projektitööd: geenitehnoloogia valdkonnast, seadmed autode jaoks, mis säästavad keskkonda (tunnistan, oli raske arusaamiseks, aga noormehel silmad särasid, sest tulemus on oodatav, kõik joonised on valmis ja varsti on konkurss), DNK. Seejärel rääkisime õpetajatega nende tööst. Mõlemad kuuluvad riigi töörühma projektivaldkonna arendamiseks üle riigi. On plaanis korraldada ja koordineerida tegevust järgmistes suundades: koolitused õpetajatele, õpilaste toetamine mentorite leidmisel, temaatilised ainealased suvelaagrid.

Õpetajad alustavad projektitööd õpilastega nii varakult kui see võimalik on, sest mõnede eksperimentide tegemiseks ja tulemuste jälgimiseks on vaja aega, vahel rohkem kui üks aasta. Praktika on kaasata eksperte väljaspool, eriti ülikoolidest, kes on huvitatud ise või nende huvi on õpilase ja õpetaja koostööst äratatud.

Bioloogiaõpetaja läks oma õpilastega loomaaeda ning tema ülesandeks oli teha ebatavalised pildid loomadest, jälgides nende käitumist. Inglise keele õpetaja mõte oli luua jutustused loomadest. Koostöös sündis mõte ja õpilased selle realiseerisid – välja anda juturaamat kohalikest loomadest. Õpilased palusid rahalist toetust koolilt raamatu väljatrükiks ning tagastasid saadud raha. Müük oli fantastiline! Nüüd üks klass sellest gümnaasiumist võiks uhke olla selle üle, et neil on välja antud OMA RAAMAT, ning nemad on kõik selle kaasautorid.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s